Türkiye'nin En Kalabalık İlçeleri 2016

2016 yılına göre en kalabalık ilçeler, cinsiyete göre nüfus dağılımı.

SıraİlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
1ÇankayaAnkara919.119439.375479.744
2KeçiörenAnkara903.565445.701457.864
3ŞahinbeyGaziantep886.476449.415437.061
4OsmangaziBursa841.756423.478418.278
5SeyhanAdana797.563397.915399.648
6Esenyurtİstanbul795.010408.516386.494
7Küçükçekmeceİstanbul766.609385.070381.539
8Bağcılarİstanbul751.510382.698368.812
9ŞehitkamilGaziantep749.322379.042370.280
10Ümraniyeİstanbul694.158348.788345.370
11Pendikİstanbul691.681350.782340.899
12YıldırımBursa649.731327.162322.569
13YenimahalleAnkara644.543315.488329.055
14MamakAnkara625.083313.174311.909
15SelçukluKonya622.846306.351316.495
16Bahçelievlerİstanbul598.097300.705297.392
17MelikgaziKayseri554.549277.380277.169
18EtimesgutAnkara542.752271.874270.878
19Üsküdarİstanbul535.537262.390273.147
20Sultangaziİstanbul525.090268.737256.353
21SincanAnkara517.316264.798252.518
22KepezAntalya508.123259.058249.065
23Gaziosmanpaşaİstanbul499.766252.018247.748
24Maltepeİstanbul490.151241.411248.740
25MuratpaşaAntalya486.408239.159247.249
26Bucaİzmir482.337241.384240.953
27Karabağlarİzmir480.253237.489242.764
28Kartalİstanbul459.298228.304230.994
29Esenlerİstanbul457.231235.131222.100
30Kadıköyİstanbul452.302204.382247.920
31Kağıthaneİstanbul439.685222.981216.704
32Bornovaİzmir438.549218.410220.139
33Avcılarİstanbul430.770216.173214.597
34Ataşehirİstanbul422.513208.267214.246
35YüreğirAdana419.902211.476208.426
36Fatihİstanbul417.285207.477209.808
37NilüferBursa415.818206.658209.160
38OnikişubatKahramanmaraş396.753199.426197.327
39KocasinanKayseri393.300196.497196.803
40OdunpazarıEskişehir391.106192.606198.500
41BağlarDiyarbakır377.936190.762187.174
42Eyüpİstanbul377.650190.455187.195
43Sancaktepeİstanbul377.047192.982184.065
44EyyübiyeŞanlıurfa372.134187.710184.424
45Konakİzmir370.662181.407189.255
46Başakşehirİstanbul369.810186.233183.577
47HaliliyeŞanlıurfa369.082185.330183.752
48AltındağAnkara365.842184.489181.353
49AntakyaHatay365.402183.276182.126
50ÇukurovaAdana362.351176.022186.329
51GebzeKocaeli357.743182.189175.554
52İzmitKocaeli354.464176.157178.307
53MeramKonya346.366171.943174.423
54TepebaşıEskişehir343.701173.562170.139
55Sarıyerİstanbul342.753169.918172.835
56Karşıyakaİzmir338.485159.700178.785
57PamukkaleDenizli337.444168.120169.324
58TarsusMersin329.494164.258165.236
59OrtahisarTrabzon327.701162.669165.032
60KayapınarDiyarbakır326.154165.283160.871
61İlkadımSamsun325.666159.514166.152
62Sultanbeyliİstanbul324.709167.194157.515
63Bayraklıİzmir314.008156.425157.583
64KaratayKonya308.983155.720153.263
65BattalgaziMalatya304.397150.567153.830
66YeşilyurtMalatya304.369152.231152.138
67Güngörenİstanbul298.509150.297148.212
68Beylikdüzüİstanbul297.420145.555151.865
69MerkezAdıyaman296.316149.204147.112
70AlanyaAntalya294.558150.753143.805
71ToroslarMersin291.408146.654144.754
72İpekyoluVan291.112146.552144.560
73Zeytinburnuİstanbul287.897143.895144.002
74MerkezefendiDenizli287.852143.074144.778
75EfelerAydın281.763140.332141.431
76AdapazarıSakarya274.898137.123137.775
77Bayrampaşaİstanbul273.148137.501135.647
78Şişliİstanbul272.803133.080139.723
79AkdenizMersin272.309138.106134.203
80İnegölBursa255.032128.414126.618
81ÇorluTekirdağ253.551129.857123.694
82Beykozİstanbul250.410124.209126.201
83SiverekŞanlıurfa250.100126.637123.463
84Arnavutköyİstanbul247.507128.276119.231
85İskenderunHatay246.639124.548122.091
86Tuzlaİstanbul242.232123.941118.291
87KızıltepeMardin241.781121.939119.842
88Çekmeköyİstanbul239.611120.826118.785
89Beyoğluİstanbul238.762122.559116.203
90Büyükçekmeceİstanbul237.185117.960119.225
91ManavgatAntalya224.664115.303109.361
92Bakırköyİstanbul222.437104.439117.998
93YunusemreManisa220.382110.677109.705
94DulkadiroğluKahramanmaraş219.548112.581106.967
95AltınorduOrdu205.396101.140104.256
96SüleymanpaşaTekirdağ191.86497.45294.412
97YakutiyeErzurum191.86394.31097.553
98DarıcaKocaeli191.12397.27793.846
99Beşiktaşİstanbul189.35687.823101.533
100ViranşehirŞanlıurfa189.17494.07595.099
2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007  
Türkiye Nüfusu Google Play'de Edinin