Türkiye'nin En Kalabalık İlçeleri 2015

2015 yılına göre en kalabalık ilçeler, cinsiyete göre nüfus dağılımı.

SıraİlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
1ÇankayaAnkara922.536446.575475.961
2KeçiörenAnkara889.876439.313450.563
3ŞahinbeyGaziantep870.493438.809431.684
4OsmangaziBursa826.742415.625411.117
5SeyhanAdana788.722392.982395.740
6Küçükçekmeceİstanbul761.064382.547378.517
7Bağcılarİstanbul757.162385.909371.253
8Esenyurtİstanbul742.810381.508361.302
9ŞehitkamilGaziantep726.831369.244357.587
10Ümraniyeİstanbul688.347346.997341.350
11Pendikİstanbul681.736345.821335.915
12YıldırımBursa643.681323.840319.841
13YenimahalleAnkara632.286310.009322.277
14MamakAnkara607.878304.502303.376
15SelçukluKonya604.706297.745306.961
16Bahçelievlerİstanbul602.040302.691299.349
17MelikgaziKayseri548.028274.388273.640
18Üsküdarİstanbul540.617265.637274.980
19EtimesgutAnkara527.959265.376262.583
20Sultangaziİstanbul521.524267.305254.219
21SincanAnkara506.950258.229248.721
22Gaziosmanpaşaİstanbul501.546253.090248.456
23KepezAntalya497.242253.573243.669
24Maltepeİstanbul487.337241.440245.897
25MuratpaşaAntalya477.290235.385241.905
26Karabağlarİzmir477.238235.848241.390
27Bucaİzmir470.768236.020234.748
28Kadıköyİstanbul465.954211.394254.560
29Esenlerİstanbul459.983237.018222.965
30Kartalİstanbul457.552227.602229.950
31Kağıthaneİstanbul437.942222.523215.419
32Bornovaİzmir435.162217.150218.012
33Avcılarİstanbul425.228213.765211.463
34Ataşehirİstanbul419.368207.390211.978
35Fatihİstanbul419.345208.295211.050
36YüreğirAdana419.011210.911208.100
37NilüferBursa397.303196.893200.410
38KocasinanKayseri388.364194.373193.991
39OnikişubatKahramanmaraş384.953193.265191.688
40OdunpazarıEskişehir383.523188.508195.015
41Konakİzmir375.490183.293192.197
42Eyüpİstanbul375.409189.387186.022
43BağlarDiyarbakır375.312189.910185.402
44EyyübiyeŞanlıurfa368.293185.590182.703
45HaliliyeŞanlıurfa364.946184.050180.896
46AltındağAnkara363.687183.182180.505
47AntakyaHatay360.652181.582179.070
48ÇukurovaAdana359.315175.042184.273
49Sancaktepeİstanbul354.882181.860173.022
50Başakşehirİstanbul353.311177.779175.532
51GebzeKocaeli350.115178.476171.639
52İzmitKocaeli347.074172.383174.691
53Sarıyerİstanbul344.159171.739172.420
54MeramKonya343.384170.749172.635
55TepebaşıEskişehir333.553168.539165.014
56Karşıyakaİzmir333.250157.457175.793
57PamukkaleDenizli331.000165.542165.458
58TarsusMersin326.063162.488163.575
59Sultanbeyliİstanbul321.730165.784155.946
60İlkadımSamsun321.714157.554164.160
61OrtahisarTrabzon320.225159.095161.130
62Bayraklıİzmir312.263155.564156.699
63KayapınarDiyarbakır308.994156.669152.325
64KaratayKonya302.392152.111150.281
65Güngörenİstanbul302.066152.219149.847
66BattalgaziMalatya301.483148.974152.509
67YeşilyurtMalatya294.452147.747146.705
68AlanyaAntalya291.643149.183142.460
69MerkezAdıyaman290.382146.238144.144
70Zeytinburnuİstanbul289.685144.666145.019
71ToroslarMersin285.971143.572142.399
72İpekyoluVan285.272144.111141.161
73MerkezefendiDenizli280.341139.544140.797
74Beylikdüzüİstanbul279.999137.341142.658
75EfelerAydın277.466138.132139.334
76Şişliİstanbul274.017133.722140.295
77Bayrampaşaİstanbul272.374137.331135.043
78AkdenizMersin272.366137.830134.536
79AdapazarıSakarya269.079133.866135.213
80Beykozİstanbul249.727124.563125.164
81İnegölBursa249.091125.532123.559
82İskenderunHatay246.207124.423121.784
83ÇorluTekirdağ245.588125.777119.811
84SiverekŞanlıurfa245.385124.017121.368
85Beyoğluİstanbul242.250124.594117.656
86KızıltepeMardin237.694119.944117.750
87Arnavutköyİstanbul236.222122.073114.149
88Tuzlaİstanbul234.372120.703113.669
89Çekmeköyİstanbul231.818117.257114.561
90Büyükçekmeceİstanbul231.064115.215115.849
91Bakırköyİstanbul223.248105.257117.991
92ManavgatAntalya222.419114.428107.991
93DulkadiroğluKahramanmaraş218.067111.631106.436
94YunusemreManisa211.673106.281105.392
95AltınorduOrdu202.31099.399102.911
96YakutiyeErzurum190.92894.67196.257
97Beşiktaşİstanbul190.03388.640101.393
98SüleymanpaşaTekirdağ187.72795.82991.898
99ViranşehirŞanlıurfa184.60491.47493.130
100DarıcaKocaeli182.71092.91789.793
2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007  
Türkiye Nüfusu Google Play'de Edinin