Türkiye'nin En Kalabalık İlçeleri 2018

2018 yılına göre en kalabalık ilçeler, cinsiyete göre nüfus dağılımı.

SıraİlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
1ÇankayaAnkara920.890442.513478.377
2KeçiörenAnkara909.787446.190463.597
3ŞahinbeyGaziantep906.043458.113447.930
4Esenyurtİstanbul891.120456.552434.568
5OsmangaziBursa862.516432.431430.085
6SeyhanAdana793.480393.872399.608
7ŞehitkamilGaziantep774.179390.260383.919
8Küçükçekmeceİstanbul770.317385.154385.163
9Bağcılarİstanbul734.369372.311362.058
10Pendikİstanbul693.599350.302343.297
11Ümraniyeİstanbul690.193345.478344.715
12YenimahalleAnkara663.580323.562340.018
13YıldırımBursa653.004328.585324.419
14SelçukluKonya648.850318.588330.262
15MamakAnkara647.252323.710323.542
16Bahçelievlerİstanbul594.053298.175295.878
17EtimesgutAnkara570.727285.797284.930
18MelikgaziKayseri555.671277.262278.409
19KepezAntalya531.619270.248261.371
20Üsküdarİstanbul529.145257.831271.314
21Sultangaziİstanbul523.765266.629257.136
22SincanAnkara518.893264.482254.411
23Bucaİzmir499.325249.543249.782
24Maltepeİstanbul497.034248.023249.011
25MuratpaşaAntalya495.688242.924252.764
26Gaziosmanpaşaİstanbul487.046244.474242.572
27Karabağlarİzmir479.986236.677243.309
28Kartalİstanbul461.155228.034233.121
29Kadıköyİstanbul458.638207.069251.569
30Bornovaİzmir445.232221.092224.140
31Esenlerİstanbul444.561227.440217.121
32NilüferBursa441.299218.848222.451
33Kağıthaneİstanbul437.026220.089216.937
34Fatihİstanbul436.539221.118215.421
35Avcılarİstanbul435.625217.653217.972
36Başakşehirİstanbul427.835215.652212.183
37OnikişubatKahramanmaraş418.379209.407208.972
38Ataşehirİstanbul416.318203.686212.632
39YüreğirAdana415.198208.709206.489
40Sancaktepeİstanbul414.143210.194203.949
41OdunpazarıEskişehir404.267198.648205.619
42KocasinanKayseri391.661194.925196.736
43BağlarDiyarbakır388.387195.143193.244
44Eyüpsultanİstanbul383.909191.951191.958
45EyyübiyeŞanlıurfa379.123191.103188.020
46AntakyaHatay377.793188.755189.038
47HaliliyeŞanlıurfa376.251189.102187.149
48GebzeKocaeli371.000188.436182.564
49AltındağAnkara370.024186.440183.584
50ÇukurovaAdana365.735176.561189.174
51İzmitKocaeli363.416180.087183.329
52KayapınarDiyarbakır362.407185.405177.002
53TepebaşıEskişehir359.303180.999178.304
54Konakİzmir356.563174.066182.497
55Karşıyakaİzmir344.140161.345182.795
56PamukkaleDenizli344.065171.568172.497
57Sarıyerİstanbul342.503169.304173.199
58MeramKonya342.315169.973172.342
59TarsusMersin339.676171.375168.301
60İlkadımSamsun332.230164.350167.880
61Beylikdüzüİstanbul331.525161.876169.649
62Sultanbeyliİstanbul327.798167.763160.035
63KaratayKonya323.659162.432161.227
64OrtahisarTrabzon317.520155.450162.070
65AlanyaAntalya312.319159.308153.011
66İpekyoluVan312.244156.807155.437
67Bayraklıİzmir311.524154.715156.809
68YeşilyurtMalatya304.839151.776153.063
69MerkezAdıyaman304.615153.042151.573
70MerkezefendiDenizli302.213149.611152.602
71ToroslarMersin296.582148.749147.833
72BattalgaziMalatya295.821145.252150.569
73Güngörenİstanbul289.331145.936143.395
74EfelerAydın289.248143.459145.789
75Zeytinburnuİstanbul284.935142.052142.883
76Şişliİstanbul274.289133.500140.789
77AdapazarıSakarya271.515134.451137.064
78Bayrampaşaİstanbul271.073135.907135.166
79Arnavutköyİstanbul270.549140.662129.887
80İnegölBursa268.155134.942133.213
81AkdenizMersin264.618134.075130.543
82ÇorluTekirdağ262.862134.044128.818
83SiverekŞanlıurfa258.265130.946127.319
84Tuzlaİstanbul255.468130.360125.108
85KızıltepeMardin252.656127.256125.400
86Çekmeköyİstanbul251.937126.336125.601
87İskenderunHatay248.335125.256123.079
88Büyükçekmeceİstanbul247.736122.755124.981
89Beykozİstanbul246.700122.109124.591
90YunusemreManisa239.324122.116117.208
91ManavgatAntalya230.597118.336112.261
92Beyoğluİstanbul230.526118.273112.253
93DulkadiroğluKahramanmaraş222.938114.173108.765
94Bakırköyİstanbul222.668103.677118.991
95AtakumSamsun202.61898.360104.258
96DarıcaKocaeli201.468102.01599.453
97AltınorduOrdu200.80797.679103.128
98SüleymanpaşaTekirdağ199.960101.78698.174
99ViranşehirŞanlıurfa195.91097.14098.770
100KaraköprüŞanlıurfa195.552100.16395.389
Nüfusu Google+ Nüfusu Twitter

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Aynı zamanda analitik çerezler de kullanıyoruz. Çerezler hakkında detaylı bilgi için Kullanım koşulları ve Gizlilik sayfamızı inceleyiniz..