Türkiye'nin En Kalabalık İlçeleri 2017

2017 yılına göre en kalabalık ilçeler, cinsiyete göre nüfus dağılımı.

SıraİlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
1ÇankayaAnkara921.999442.882479.117
2KeçiörenAnkara917.759451.843465.916
3ŞahinbeyGaziantep902.424457.025445.399
4OsmangaziBursa856.770430.234426.536
5Esenyurtİstanbul846.492434.085412.407
6SeyhanAdana800.387398.255402.132
7Küçükçekmeceİstanbul770.393386.064384.329
8ŞehitkamilGaziantep760.849383.707377.142
9Bağcılarİstanbul748.483380.257368.226
10Ümraniyeİstanbul699.901350.688349.213
11Pendikİstanbul698.260353.327344.933
12YenimahalleAnkara659.603322.415337.188
13YıldırımBursa647.520325.301322.219
14SelçukluKonya639.450313.981325.469
15MamakAnkara637.935318.309319.626
16Bahçelievlerİstanbul598.454300.064298.390
17EtimesgutAnkara566.500284.289282.211
18MelikgaziKayseri562.598281.084281.514
19Üsküdarİstanbul533.570260.604272.966
20Sultangaziİstanbul528.514269.692258.822
21SincanAnkara524.222267.660256.562
22KepezAntalya519.966264.257255.709
23Gaziosmanpaşaİstanbul497.959250.431247.528
24Maltepeİstanbul497.586247.358250.228
25Bucaİzmir492.252246.187246.065
26MuratpaşaAntalya488.670240.185248.485
27Karabağlarİzmir480.790237.131243.659
28Kartalİstanbul463.433229.568233.865
29Esenlerİstanbul454.569233.416221.153
30Kadıköyİstanbul451.453203.576247.877
31Bornovaİzmir442.839219.827223.012
32Kağıthaneİstanbul442.694223.598219.096
33Avcılarİstanbul435.682217.896217.786
34Fatihİstanbul433.873217.501216.372
35YüreğirAdana424.999215.975209.024
36NilüferBursa424.909211.013213.896
37Ataşehirİstanbul423.372207.851215.521
38OnikişubatKahramanmaraş407.956204.571203.385
39Sancaktepeİstanbul402.391205.184197.207
40OdunpazarıEskişehir399.451196.323203.128
41Başakşehirİstanbul396.729199.235197.494
42KocasinanKayseri393.844196.566197.278
43BağlarDiyarbakır386.578195.137191.441
44Eyüpİstanbul381.114191.653189.461
45EyyübiyeŞanlıurfa375.967189.376186.591
46HaliliyeŞanlıurfa375.112188.220186.892
47AltındağAnkara371.366187.428183.938
48AntakyaHatay370.485185.260185.225
49GebzeKocaeli368.278187.358180.920
50ÇukurovaAdana364.118176.363187.755
51Konakİzmir363.181177.539185.642
52İzmitKocaeli360.409178.947181.462
53TepebaşıEskişehir353.179178.151175.028
54MeramKonya345.813171.896173.917
55Sarıyerİstanbul344.876170.599174.277
56PamukkaleDenizli343.290171.156172.134
57KayapınarDiyarbakır342.977173.701169.276
58Karşıyakaİzmir342.062160.855181.207
59TarsusMersin335.587168.724166.863
60İlkadımSamsun333.218163.900169.318
61OrtahisarTrabzon332.504164.481168.023
62Sultanbeyliİstanbul329.985169.441160.544
63KaratayKonya315.959158.906157.053
64Beylikdüzüİstanbul314.670153.668161.002
65Bayraklıİzmir314.402156.316158.086
66YeşilyurtMalatya311.764155.933155.831
67BattalgaziMalatya307.067151.359155.708
68MerkezAdıyaman301.589151.726149.863
69İpekyoluVan300.796150.768150.028
70AlanyaAntalya299.464153.176146.288
71Güngörenİstanbul296.967149.823147.144
72MerkezefendiDenizli295.699146.668149.031
73ToroslarMersin295.663148.426147.237
74EfelerAydın287.518143.722143.796
75Zeytinburnuİstanbul287.378143.504143.874
76Bayrampaşaİstanbul274.197137.673136.524
77Şişliİstanbul274.196133.548140.648
78AdapazarıSakarya272.901135.793137.108
79AkdenizMersin268.876136.366132.510
80Arnavutköyİstanbul261.655136.170125.485
81ÇorluTekirdağ260.437133.387127.050
82İnegölBursa257.931129.849128.082
83SiverekŞanlıurfa254.162128.538125.624
84Tuzlaİstanbul252.923129.641123.282
85Beykozİstanbul251.087124.611126.476
86Çekmeköyİstanbul248.859125.220123.639
87KızıltepeMardin247.375124.427122.948
88İskenderunHatay247.220124.647122.573
89Büyükçekmeceİstanbul243.474120.833122.641
90Beyoğluİstanbul236.606121.328115.278
91YunusemreManisa229.733116.115113.618
92ManavgatAntalya226.394116.255110.139
93DulkadiroğluKahramanmaraş224.531115.002109.529
94Bakırköyİstanbul222.370104.052118.318
95AltınorduOrdu213.582104.840108.742
96DarıcaKocaeli198.153100.59097.563
97SüleymanpaşaTekirdağ196.03199.63396.398
98YakutiyeErzurum193.60294.35699.246
99ViranşehirŞanlıurfa192.96695.81697.150
100AtakumSamsun192.95393.58399.370
Nüfusu Google+ Nüfusu Twitter